Faurecia jest jednym z największych na świecie dostawcą wyposażenia samochodowego, zajmującym się czterema kluczowymi dziedzinami biznesu: fotele samochodowe, technologie kontroli emisji spalin (układy wydechowe), wnętrza samochodowe oraz zewnętrzne moduły samochodowe (moduły przednie). W roku 2014 Grupa odnotowała wielkość sprzedaży ogółem w wysokości 18,8 miliarda Euro. Na dzień 31 grudnia 2014 Faurecia zatrudniała 99 500 pracowników w 34 krajach, w 330 zakładach produkcyjnych oraz 30 ośrodkach badawczo-rozwojowych. Faurecia notowana jest na giełdzie NYSE Euronext Paris i prowadzi działalność handlową na rynku OTC w USA. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.faurecia.com.

Faurecia w Polsce osiągnęła w 2014 roku sprzedaż na poziomie 1 081 milionów EUR.

Faurecia w Polsce jest obecna od 1996 roku i działa w obrębie 5 firm:
1. Faurecia Automotive Polska S.A. z siedzibą w Grójcu
2. Faurecia Wałbrzych S.A.
3. Faurecia Legnica S.A.
4. Faurecia Gorzów S.A.
5. Faurecia Grójec R&D Center S.A.

W dziewięciu zlokalizowanych w Polsce fabrykach Faurecii, w jednym Centrum Rozwoju Produktu oraz w Środkowoeuropejskim Centrum Księgowości i w serwisie IT Help Desk na koniec 2014 roku łączne zatrudnienie wyniosło 6425 osób.


 Od ponad 20 lat aktywnie promuje rozwój przedsiębiorczości na terenie Dolnego Śląska prowadząc kompleksową obsługę podmiotów gospodarczych na każdym etapie działalności oraz oferując pomoc w pozyskiwaniu źródeł finansowania m.in. poprzez obsługę programów pomocowych Unii Europejskiej.
„Arleg” S.A. siedziba w Legnicy ul. Rataja 26 tel. 76 862 2777, 76 852 3015, 76 862 3522 fax: 76 862 0968

 cq5dam.thumbnail.500.500
Koncern uruchomił swój zakład w Środzie Śląskiej na terenach Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w 2014r. Zakład w Środzie Śląskiej jest największym zakładem koncernu BASF w Europie. Produkuje katalizatory spalin, które są stosowane przez producentów samochodów osobowych z silnikiem benzynowym oraz samochodów osobowych i ciężarowych z silnikiem wysokoprężnym.
BASF Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie 02-326 Warszawa, Al. Jerozolimskie 154

ChemTec działa na terenie LSSE od 2006r. i zajmuje się produkcją elementów wygłuszeniowych na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego i AGD Faist. Zakłady w Złotoryi specjalizują się w produkcji izolacji akustycznych oraz termicznych. Faist ChemTec Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Złotoryi, 59-500 Złotoryja, ul. Przemysłowa 12

Fiuka Polska – rozpoczęła działalność na terenie LSSE w 2005r. Zakłady Fiuka koło Środy Śląskiej zajmują się obróbką powierzchniową elementów metalowych.Fiuka Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Komornikach 55-300 Komorniki, ul. Polna 17C

Gates Polska – amerykańska spółka zainwestowała w legnickiej podstrefie LSSE w 2000r. Gates zajmuje się produkcją nowoczesnych pasów napędowych i przewodów giętkich, znajdujących zastosowanie m.in. w motoryzacji. Firma Gates jest dostawcą dla wszystkich głównych producentów samochodów. Gates Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Legnicy 59-220 Legnica ul. Jaworzyńska 301

Pittsburgh Glass Works – amerykański koncern i światowy dostawca szkła i usług dla sektora motoryzacyjnego. Fabryka PGW działa na terenie średzkiej podstrefy LSSE, w Komornikach k. Środy Śląskiej od 2010r. Spółka produkuje szkło samochodowe z przeznaczeniem na rynek europejski, dla czołowych producentów aut.
Pittsburgh Glass Works (Poland) spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie 00-803 Warszawa, Al. Jerozolimskie 56C\

 

PLASTICOS DUREX POLSKA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Osłej, Osła Nr 1E, 59-706 Gromadka.

 

Politechnika Wrocławska – największa uczelnia wyższa na Dolnym Śląsku. Uczelnia to jeden z najważniejszych w tej części Europy ośrodków kształcenia technicznego. Politechnika Wrocławska – kształcąc specjalistów dla wszystkich branż nowoczesnej gospodarki – stanowi nieocenione źródło dobrze wykwalifikowanych kadr dla firm i biznesu w regionie.
Politechnika Wrocławska 50-370 Wrocław, Wybrzeże S. Wyspiańskiego 27.

Polska Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych – pomaga inwestorom wejść na polski rynek oraz w najlepszy sposób wykorzystać istniejące na nim możliwości. Agencja wspiera inwestorów na każdym etapie realizacji projektu. PAIiIZ oferuje również szybki dostęp do kompleksowej informacji dotyczącej otoczenia gospodarczo-prawnego inwestycji, pomoc w znalezieniu odpowiednich partnerów oraz lokalizacji.
Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych z siedziba w Warszawie 00-585 Warszawa, ul. Bagatela 12

Sanden Manufacturing Poland – japońska spółka działająca od 2004r. na terenie polkowickiej podstrefy LSSE. Sanden jest wiodącym światowym producentem kompresorów do klimatyzacji samochodowych. Przedsiębiorstwo zaopatruje montownie największych producentów samochodów m.in. Volkswagena, GM, Forda, Volvo, Jaguara czy McLarena.
Sanden Manufacturing Poland Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polkowicach 59-101 Polkowice, ul. Fabryczna 11

Schurholz Polska – niemiecka firma zainwestowała w LSSE w 2005r. Zakłady koło Środy Śląskej specjalizuje się w produkcji elementów tłocznych i giętych z metalu. Obecnie Schurholz produkuje najwyższej jakości materiały i komponenty dla przemysłu samochodowego oraz branży kolejowej i budowniczej.
Schurholz Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Komornikach, 55-300 Komorniki, ul. Polna 17B

Sitech – należąca do koncernu Volkswagen spółka rozpoczęła działalność w polkowickiej podstrefie LSSE w 1999r. Zakłady Sitech produkują metalowe stelaże do siedzisk samochodowych. Spółka zaopatruje takie marki jak np.: Volkswagen, Audi, Skoda oraz Seat.
Sitech Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polkowicach, 59-101 Polkowice, ul. Strefowa 2

VIA Technika Obróbki Powierzchniowej – niemiecka spółka rozpoczęła inwestycję w średzkiej podstrefie LSSE w 2005r. Zakład koło Środy Śląskiej zajmuje się obróbką metalowych elementów będących następnie wykorzystywanych w wielu branżach min. w branży motoryzacyjnej.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Komornikach, 55-300 Komorniki ul. Polna 17D

Viessmann Technika Grzewcza – działająca na terenie LSSE od 1999r. spółka jest jednym z wiodących, międzynarodowych producentów systemów techniki grzewczej, chłodniczej i klimatyzacyjnej. Zakład wytwarza zarówno podzespoły do urządzeń grzewczych marki Viessmann, takie jak: okablowanie, wiązki kablowe, orurowanie miedziane, jak i gotowe produkty: kotły na paliwo stałe, kogeneratory i biogazownie.
Viessmann Technika Grzewcza Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Legnicy, 59-220 Legnica, ul. Jaworzyńska 289

 Voestalpine Rotec – austriacka spółka rozpoczęła działalność na terenie LSSE w 2014r. Fabryka koło Środy Śląskiej produkuje elementy metalowe na potrzeby przemysłu samochodowego. Voestalpine produkuje części wykorzystywane w amortyzatorach oraz układach kierowniczych.
Voestalpine Rotec Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Komornikach, 55-300 Komorniki, ul. Polna 7

Volkswagen Motor Polska – międzynarodowy koncern rozpoczął działalność na terenie polkowickiej podstrefy LSSE w 1999r. Fabryka w Polkowicach produkuje silniki wysokoprężne wyłącznie na zamówienie i potrzeby koncernu Volkswagen. Silniki trafiają do nowoczesnych montowni pojazdów w Polsce – Volkswagen Poznan oraz na świecie, m. in. do Niemiec, Czech, Portugalii, Hiszpanii, Indii, Meksyku, USA i RPA.
Volkswagen Motor Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polkowicach, 59-101 Polkowice, ul. Strefowa 1

Vorwerk Dichtungssysteme Polska – niemiecka spółka zainwestowała na terenie LSSE w 2005r. Zakłady w średzkiej podstrefie LSSE produkują profesjonalne uszczelki i produkty pochodne dla branży motoryzacyjnej, AGD i budowlanej.
Vorwerk Dichtungssysteme Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Komornikach, 55-300 Komorniki ul. Polna 27

Firma, założona w 2003 roku i działająca w LSSE, produkuje komponenty z tworzyw sztucznych, moduły i systemy kinematyczne, których odbiorcami są firmy z branż: motoryzacyjnej, AGD i techniki grzewczej.
wezi-tec Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Legnicy, 59-220 Legnica, ul. Jaworzyńska 299

Hicron – międzynarodowy integrator systemów IT, oferujący rozwiązania informatyczno-biznesowe pozwalające firmom branży automotive m.in. zwiększyć przewagę konkurencyjną, osiągać większe przychody ze sprzedaży i obsługi posprzedażnej. Firma projektuje i wdraża systemy informatyczne, w tym rozwiązania mobilne, technologie Big Data. Hicron od lat współpracuje z firmami branży motoryzacyjnej (producentami pojazdów i części, importerami, dealerami) m.in. z Grupą MAN, Volvo CE, PSA Peugeot Citroen.
Hicron sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, 53-238 Wrocław, Ostrowskiego 13d

Gotec działa w Polsce od 15 lat. Prowadzi działalność na terenie województwa dolnośląskiego (Komorniki koło Środy Śląskiej) i województwa kujawsko-pomorskiego (Jastrzębie). Firma działa w branży motoryzacyjnej i produkuje części (obróbka metali i nakładanie powłok na metale) do podzespołów montowanych w samochodach wiodących marek: Audi, BMW, Bosch, Dodge, Ford, Honda Jeep, Maybach, Mercedes-Benz, Nissan, Opel, Peugeot, Porsche, Seat, Siemens, Skoda, Toyota, Volvo, Volkswagen.

GOTEC Polska Sp. z o.o., ul. Polna 7 Komorniki 55-300 Środa Śląska; Tel.+48-71-7952 900

www.gotec-group.com


 Rada Federacji SNT NOT „ZM” w Legnicy reprezentuje środowisko naukowo – techniczne skupiając wokół siebie stowarzyszenia z branż górniczych, mechanicznych, rolniczych, komunikacyjnych, geodezyjnych i hutniczych. RF SNT NOT „ZM” świadczy również usługi szkoleniowe i techniczne.
Rada Federacji SNT NOT „ZM” z siedzibą w Legnicy, 59-220 Legnica, ul. Złotoryjska 87;
Tel/fax: 76 852 30 17; 76 862 73 82; 76 852 43 79

Hester jest ekspertem w dziedzinie opakowań na bazie materiałów tekstylnych oraz koncentruje się na maksymalnej
ochronie komponentów. Rozwiązanie proponowane przez firmę dostosowane są do potrzeb klienta i pozwalają uzyskać
lepszą wydajność. Hester dostarcza rozwiązania do przemysłu motoryzacyjnego, AGD, lotniczego oraz skupia się na budowie większej efektywności w całym łańcuchu dostaw B2B.

Hester Sp. z o.o. 58-250 Pieszyce ul. Sienkiewicza 7


aircom
Aircom Automotive – spółka zajmująca się rozwojem, produkcją i sprzedażą innowacyjnych produktów dla branży motoryzacyjnej. Głównym produktem firmy są obecnie kompresory do pompowania kół samochodowych dla czołowych europejskich producentów samochodów. Aircom prowadzi działalność w Pietrzykowicach pod Wrocławiem.

Aircom Automotive Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, 55-080 Pietrzykowice, ul. Fabryczna 20B


ritex
Centrum Intermodal Ritex Transport Spedycja Logistyka Sp. z o.o. to jedna z najmłodszych firm w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W 2015r. przedsiębiorstwo uzyskało zezwolenie na prowadzenie działalności w podstrefie Legnickie Pole LSSE. Firma zamierza zainwestować co najmniej 28 mln zł i stworzyć minimum 50 nowych miejsc pracy. Zakład Intermodal Ritex TSL ma powstać do końca 2019r. Będzie to wielofunkcyjne, innowacyjne centrum badawczo-rozwojowe, w którym będą testowane nowe technologie w procesach logistycznych. Na działce, którą dysponuje inwestor, planowane jest także uruchomienie Parku Technologicznego z Inkubatorem Przedsiębiorczości.

staufen-blau_logo-980x200
Staufen Polska firma świadcząca usługi doradcze oraz szkoleniowe, część niemieckiego koncernu z ponad 20-letnim doświadczeniem w projektach lokalnych i międzynarodowych. Na polskim rynku firma działa od 2007r. Zespół Staufen pracuje dla swoich klientów jako agenci zmiany, trenerzy lub coache. Zapewniają bezpośrednie wsparcie przy wdrażaniu. Oferta przedsiębiorstwa obejmuje m.in. projekty optymalizacyjne, audyty procesów, szkolenia dedykowane, otwarte i wizyty benchmarkingowe w fabrykach partnerskich. Staufen tworzą doradcy o szerokim doświadczeniu nabytym w różnorodnych sektorach przemysłu i usług. Przedsiębiorstwo ma swoje oddziały w 13 krajach, gdzie pracuje ok. 200 doradców.
Staufen Polska Doradztwo.Akademia.Inwestycje Sp. z o.o., ul.Strzegomska 138, Wrocław

PNEUMAT SYSTEM ORIGINAL

Firma Pneumat System Sp. z o.o.  jest jednym z największych centrów dystrybucji pneumatyki w Polsce – na rynku od 1976 , zajmuje się projektowaniem i wykonawstwem instalacji sprężonego powietrza, jest producentem siłowników pneumatycznych, świadczy ponadto usługi doradcze oraz szkoleniowe z zakresu pneumatyki. Pneumat System zatrudnia 120 pracowników; posiada oddziały w całej Polsce w: Poznaniu, Łodzi, Rzeszowie, Gorzowie Wlkp., Krakowie i Bydgoszczy, jest laureatem wielu nagród branżowych i biznesowych tj. Gazele Biznesu – 10 krotny laureat, Diamenty Forbsa,  QI.

Pneumat System Sp. z o.o., ul. Obornicka 160, 51-114 Wrocław, tel. 71-325 18 60, fax 71-325 52 84, [email protected] sklep internetowy: www.pneumat.com.pl